Permanentky na festival nájdete v predaji len v Informačnom Centre mesta Zvolen, alebo u nás vstupenky@vadfestival.sk.
* * *

VAD

* * *

Hlavní organizátori:

OZ NKAOZ DSB

Pamätný dátum 17. november 1989 bol medzníkom aj v histórii najstaršieho neštátneho divadelného festivalu na Slovensku – Víkendu atraktívneho divadla (VAD). Práve vtedy odštartoval históriu svojím prvým ročníkom ešte v sále kina Hviezda na Sliači.

Víkend atraktívneho divadla je dnes už medzinárodný divadelný festival, spojený s ďalšími formami alternatívneho umenia. Orientuje sa najmä na netradičné formy divadla. Ponúka to najzaujímavejšie, čo počas sezóny vznikne najmä na českej a slovenskej divadelnej scéne a tiež v okolitých štátoch. Súčasťou podujatia sú okrem divadla aj koncerty, výstavy, diskusie, film, happeningy, performance a nepravideľne aj workshopy. Diskusné fóra otvárajú aktuálne spoločenské témy, ktoré tematicky často nadväzujú na hlavný divadelný a hudobný program. Festival ponúka prevažne mladým divákom program, ktorý nemajú možnosť vidieť v komerčných a žiaľ ani vo verejnoprávnom médiu. Jeho cieľom je najmä vzbudiť záujem o umenie ako také, prinútiť diváka rozmýšľať, trochu ho provokovať, ale aj potešiť. 26. ročník  bol organizovaný pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky – Andreja Kisku.

„Cestu si človek vyberá sám, hodnoty mu treba sprostredkovať a VAD sa o to snaží.“

Viac ako štvrťstoročie existencie dokazuje, že jeho ciele sa darí napĺňať a o podujatie tohto typu je záujem. Z ľudí ktorí mali možno prvé stretnutie s avantgardou vďaka Víkendu atraktívneho divadla sú dnes sami uznávaní umelci, prezentujúci svoje umenie na festivale.

Organizátori Víkendu Atraktívneho Divadla sa 8. – 11. novembra 2018 po 30. krát tešia na verných i nových divákov v priestoroch domu kultúry ŽSR na Sokolskej ulici 69, kde sa opäť stretne výber z toho najlepšieho, čo nám divadelný, hudobný a výtvarný rok priniesol. Permanentky a lístky na jednotlivé predstavenia bude možné zakúpiť v predpredaji na www.ticketlive.sk v Informačnom centre vo Zvolene a v Banskej Bystrici, prípadne si ich objednať na vstupenky@vadfestival.sk

Realizačný tím:

Zakladateľ festivalu: Boris Kršňák
Riaditeľ festivalu: Tomáš Kršňák
Realizačný tím: Michal Očovan, Gregor Vilhanček, Jakub Julény
Technické a organizačné zabezpečenie: Vladimír Očenáš, Richard Mažáry a ďalší..

Festival v minulosti navštívili:

Václav Havel, Divadlo v Celetné, SKUTR, BuranTeatr, Divadlo KONTRA, Divadlo STOKA, Divadlo GUnaGU, Divadlo SkRAT, HaDivadlo, Divadlo Na Zábradlí, Divadlo Husa Na Provázku, Divadlo Astorka, Divadlo Andreja Bagara, Ypsilonka, Semafor, Teatro Tatro, Dejvické Divadlo, Collegium Musicum, Bez ladu a skladu, Fermáta, Vladimír Mišík, Blue Effect, Laco Deczi, Už jsme doma, Zuby Nehty, Richard Muller, Psí Vojáci, Divadlo Bolka Polívku, Disk Trnava, Iveta Radičová, DG 307, Tata Bojs, Dekadent Fabrik, Mikoláš Chadima & MCHBand, Garáž, Jitro modré slonice, ExDivadlo 9, DEREVO, DS DK, Dunaj, Bohnická divadelní společnost, Sklep, Bratři Formani, Gesto, Štúdio S, Lasica a Satinský, Divadlo S. I. Witkievicza Zakopane, Fatal Shore a Vašek Koubek, Karel Plíhal, Nahoru schodama dolú band, Divadlo Minor, Richard Rybníček, Michal Hvorecký, Michal Havran, Ensemble WE ARE WE, Jaroslav Dušek a divadlo Vizita, Ondřej Mrázek a Taliband a mnohí ďalší…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

30. Víkend atraktívneho divadla

8. - 11. november 2018
Dom kultúry ŽSR, Zvolen
www.vadfestival.sk
tomas@vadfestival.sk
+421 908 987 556
Založené v roku 1989.