Permanentky na festival nájdete v predaji len v Informačnom Centre mesta Zvolen, alebo cez vstupenky@vadfestival.sk.

PlayKarenina

Hra, ako je už podľa názvu zrejmé, je inšpirovaná Románom L.N. Tolstoja – Anna Karenina. Prof. Juraj Nvota o nej napísal: „Peter Luptovský sa podujal k nezvyklému činu, urobiť dramatizáciu Tolsteho veľkého plátna ako komorný zápas Anny Kareniny s Diablom. Do predstavenia v SND sa šilo 154 kostýmov. Luptovský si vystačil so štyrmi. Touto redukciou sa samozrejme príbeh stáva viac modelový, ak nie schématický, ale jeho realizácia je prekvapivo živá“.

Prof. Vajdička zase vo svojom hodnotení hovorí, že inscenácia preberá z Tolstého románu len hlavnú dejovú línu a vzhľadom na personálne možnosti súboru ju interpretuje prostredníctvom troch hlavných postáv, čo však podľa neho neuberá na výslednom efekte, keďže je hra založená na jednotlivých hereckých výkonoch, ktoré sú vzhľadom na amatérske prostredie na veľmi slušnej úrovni.

Nvota tiež upozorňuje, že netreba porovnávať bohatstvo peripetií románu a Luptovského dramatizácie, ktorá si samozrejme musela prispôsobiť na obraz zámeru aj samotný dej. V Luptovského réžii vznikla svojbytná inscenácia s názorom, ktorý sa dá ako príspevok do diskusie o pokušení, manželstve, nevere, vyhorení a hriechu len rešpektovať.

Diváci môžu vidieť hru v rámci nedeľného programu festivalu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Víkend atraktívneho divadla

16. - 19. november 2017
Dom kultúry ŽSR, Zvolen
www.vadfestival.sk
tomas@vadfestival.sk
+421 908 987 556
Založené v roku 1989.