Permanentky na festival nájdete v predaji len v Informačnom Centre mesta Zvolen, alebo cez vstupenky@vadfestival.sk.

SKUTR – THE THEATRE GROUP

Režijný tandem SKUTR tvoria režiséri Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. Už ich absolventské predstavenia vzbudili záujem kritiky a ohlasy u divákov. Hneď po ukončení štúdia na DAMU im ponúkol riaditeľ Divadla Archa Ondřej Hrab spolúpracu formou tvorivej rezidencie. Pod hlavičkou divadelného laboratória Archa.lab ttak vzniklo niekoľko úspešných divadelných projektov.

Inscenácie SKUTru sa predstavili na mnohých festivaloch v Srbsku, Poľsku, Litve, Taliansku, Nemecku, Rumunsku, Slovensku, Číne či v Južnej Kórei. Zahranične pôsobenie SKUTRu vyvrchovlilo mesačným hosťovaním na festivale Fringe v škótskom Edinburgu v auguste 2009, kde predstavenie Plačky absolvovalo až 22 repríz a bolo nominované na Total Theatre Award. Inscenácia Joke Killers vytvorená spolu s Adélou Laštovkovou následne reprezentovala Českú republiku na svetovej výstave Expo 2010 v čínskom Šanhhaji.

Autorské predstavenia SKUTRu sú kombináciou tanca, pohybu, akrobacii, bábok, projekcie, svetelného dizajnu, textu a zvuku – dali by sa jedným slovom označiť za multižánrové či cross-over. Inšpirované sú buď danou témou, miestom vzniku alebo ľudmi ktorí na ňom pracujú.

Okrem voľnej autorskej tvorby režírovali Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, na popredných českých scénach ako Národné divadlo v Prahe, Divadlo Na zábradlí, Švandovo divadlo, Divadlo Petra Bezruče či HaDivadlo, v zahraničí to boli Pozoriště FDU V Belehrade (Srbsko), Neograničené linije / Borderless Lines, 2008 a Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze (Poľsko), Teraz na Zawsze, 2009 a Spigel im Spigel, 2010, Medzinárodný festival Miasto v poľskom Legnici.

Na festival do Zvolena prídu s inscenáciou Bouře, viac o hre si môžete prečítať tu.

zdroj: http://www.skutr.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Víkend atraktívneho divadla

16. - 19. november 2017
Dom kultúry ŽSR, Zvolen
www.vadfestival.sk
tomas@vadfestival.sk
+421 908 987 556
Založené v roku 1989.